Morse meet 2 - 5/9/2019                            
                                      at                                       
                                    Results 
          WWW.SUB5.COM - "MAINE'S FIRST SOURCE FOR TRACK RESULTS"                                   
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Messalonskee High School  'A'                      11:27.75    8   
     1) Kendall Arbour FR               2) Charlotte Wentworth SO         
     3) Sarah Kohl SR                   4) Arianna Veilleux SR            
  2 Lewiston High School  'A'                          11:43.71    6   
     1) Saadia Awil FR                  2) Brooke Cloutier SR             
     3) Paige Collins FR                4) Megan St. Cyr SR               
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Libby Hoving              JR Lincoln Academy          17.23    8   
  2 Lydia D'Amico             JR Messalonskeee            18.71    6   
  3 Logan Alexander           SO Messalonskeee            18.92    4   
  4 Madalyn Mercer            FR Lincoln Academy          18.93    2   
  5 Erica Johnson             FR Lincoln Academy          19.75    1   
  6 Nicole Salvadori          FR Messalonskeee            20.15    1   
  7 Alexis Freeman            FR Lewiston                 20.82  
  8 Savannah McKenney         JR Morse                    38.86  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amelia Wedderburn         FR Lewiston                 13.47   1   8   
  2 Megan Quirion             SR Messalonskeee            13.78   1   6   
  3 Emma Wentworth            SR Messalonskeee            13.86   1   4   
  4 Libby Hoving              JR Lincoln Academy          13.92   1   2   
  5 Mya Torres                JR Oceanside                13.95   2   1   
  6 Erica Johnson             FR Lincoln Academy          14.04   1   1   
  7 Audrey Crews              FR Morse                    14.04   1 
  8 Jorja Flynn               FR Lewiston                 14.05   1 
  9 Kenzie Langley            JR Lewiston                 14.15   2 
 10 Kiley Meader              FR Messalonskeee            14.18   2 
 11 Autumn Littlefield        SR Messalonskeee            14.29   1 
 12 Nylaina Wilson            FR Morse                    14.33   2 
 13 Lily Wilkie               SO Messalonskeee            14.40   2 
 14 Olivia Boudreau           SO Messalonskeee            14.47   2 
 15 Katie Gutuzo              FR Morse                    14.82   2 
 16 Katherine True            FR Messalonskeee            14.99   2 
 17 Adelina Kadina            FR Lewiston                 15.49   3 
 18 Abigail Sewall            SO Lincoln Academy          15.50   3 
 19 Caeli Fletcher            FR Lincoln Academy          15.72   3 
 20 Syleena Milligan          FR Messalonskeee            15.91   3 
 21 Rayna Reckley             SO Lincoln Academy          16.30   3 
 22 Rylee Poulin              JR Messalonskeee            16.40   3 
 23 Emma Beauregard           FR Morse                    16.44   3 
 24 Christina Fisher          FR Messalonskeee            16.46   4 
 25 Savannah McKenney         JR Morse                    16.72   3 
 26 Emilia Frost              SO Messalonskeee            16.79   4 
 27 Emma Wadford              FR Lincoln Academy          18.19   4 
 28 Sopna Atkinsontatro       FR Lincoln Academy          18.50   4 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexis Freeman            FR Lewiston               9:34.73    8   
  2 Mona Gott                 FR Oceanside              9:42.65    6   
  3 Sierra Henderson          SO Lincoln Academy       10:03.05    4   
  4 Maria Veilleux            SO Messalonskeee         10:37.50    2   
  5 Nisrin Mohamed            FR Lewiston              10:51.44    1   
  6 Savannah McKenney         JR Morse                 11:24.37    1   
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zaid Teklu                SR Lewiston               5:51.03    8   
  2 Kennedy St. Pierre        FR Morse                  6:06.34    6   
  3 Luisa Rossbach            SO Lincoln Academy        6:14.83    4   
  4 Arianna Veilleux          SR Messalonskeee          6:45.91    2   
  5 Kendall Arbour            FR Messalonskeee          6:46.87    1   
  6 Paige Lilly               SR Messalonskeee          6:49.05    1   
  7 Emma DiGirolamo           JR Messalonskeee          6:49.29  
  8 Emily Adams               JR Morse                  7:18.77  
  9 Marina McManus            FR Lincoln Academy        7:23.07  
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewiston High School  'A'                             52.58    8   
     1) Benedict Citenga JR             2) Kenzie Langley JR              
     3) Jorja Flynn FR                  4) Amelia Wedderburn FR           
  2 Messalonskee High School  'A'                         54.18    6   
     1) Emma Wentworth SR               2) Autumn Littlefield SR          
     3) Kiley Meader FR                 4) Lily Wilkie SO                 
  3 Lincoln Academy  'A'                                1:05.70    4   
     1) Rayna Reckley SO                2) Sierra Henderson SO            
     3) Sopna Atkinsontatro FR          4) Emma Wadford FR                
 -- Messalonskee High School  'B'                        X57.90  
     1) Olivia Boudreau SO              2) Katherine True FR              
     3) Lydia D'Amico JR                4) Rylee Poulin JR                
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emma Concaugh             JR Messalonskeee          1:06.93   1   8   
  2 Kiley Meader              FR Messalonskeee          1:07.23   1   6   
  3 Brooke Cloutier           SR Lewiston               1:07.50   1   4   
  4 Lorelei Pryor             JR Morse                  1:08.61   1   2   
  5 Juliana Gudaitis          JR Messalonskeee          1:09.98   1   1   
  6 Pyper Birch               SR Messalonskeee          1:13.87   1   1   
  7 Megan St. Cyr             SR Lewiston               1:13.95   1 
  8 Jenny Wilbraham           SR Morse                  1:16.06   1 
  9 Saadia Awil               FR Lewiston               1:16.37   2 
 10 Eleanor Carrolton         SO Morse                  1:24.08   2 
 11 Madina Yonis              FR Lewiston               1:24.10   2 
 12 Samantha Dulac            FR Lewiston               1:33.97   2 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Libby Hoving              JR Lincoln Academy          49.21   1   8   
  2 Madalyn Mercer            FR Lincoln Academy          53.72   1   6   
  3 Josianna Spearman         FR Lewiston                 54.50   1   4   
  4 Nicole Salvadori          FR Messalonskeee            55.25   1   2   
  5 Lydia D'Amico             JR Messalonskeee            58.73   1   1   
  6 Jenny Wilbraham           SR Morse                  1:01.38   2   1   
  7 Alexis Freeman            FR Lewiston               1:02.05   2 
  8 Lorelei Pryor             JR Morse                  1:09.03   2 
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte Wentworth       SO Messalonskeee          2:33.40    8   
  2 Alexa Brennan             JR Messalonskeee          2:37.70    6   
  3 Mona Gott                 FR Oceanside              2:50.63    4   
  4 Luisa Rossbach            SO Lincoln Academy        2:50.80    2   
  5 Paige Collins             FR Lewiston               2:51.90    1   
  6 Madeleine Archer          SR Lincoln Academy        2:53.34    1   
  7 Callie Stapp              FR Lincoln Academy        3:01.01  
  8 Paige Lilly               SR Messalonskeee          3:08.47  
  9 Emily Adams               JR Morse                  3:20.39  
 10 Marina McManus            FR Lincoln Academy        3:21.64  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emma Wentworth            SR Messalonskeee            28.11   1   8   
  2 Libby Hoving              JR Lincoln Academy          28.82   2   6   
  3 Autumn Littlefield        SR Messalonskeee            29.24   1   4   
  4 Audrey Crews              FR Morse                    29.27   1   2   
  5 Kiley Meader              FR Messalonskeee            29.42   1   1   
  6 Mya Torres                JR Oceanside                29.48   1   1   
  7 Jorja Flynn               FR Lewiston                 29.62   1 
  8 Nylaina Wilson            FR Morse                    29.74   1 
  9 Nicole Salvadori          FR Messalonskeee            29.77   3 
 10 Katie Gutuzo              FR Morse                    30.75   2 
 11 Olivia Boudreau           SO Messalonskeee            30.79   2 
 12 Carina Simao              FR Lewiston                 31.47   2 
 13 Katherine True            FR Messalonskeee            31.48   2 
 14 Madalyn Mercer            FR Lincoln Academy          31.56   4 
 15 Lorelei Pryor             JR Morse                    32.43   2 
 16 Madina Yonis              FR Lewiston                 33.30   3 
 17 Adelina Kadina            FR Lewiston                 33.53   3 
 18 Syleena Milligan          FR Messalonskeee            33.75   2 
 19 Abigail Sewall            SO Lincoln Academy          35.02   4 
 20 Emilia Frost              SO Messalonskeee            35.28   3 
 21 Harriet Yankura           SO Oceanside                35.43   4 
 22 Callie Stapp              FR Lincoln Academy          35.53   2 
 23 Christina Fisher          FR Messalonskeee            35.54   3 
 24 Sopna Atkinsontatro       FR Lincoln Academy          39.01   3 
 25 Samantha Dulac            FR Lewiston                 39.60   3 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Kohl                SR Messalonskeee         12:01.80    8   
  2 Peyton Arbour             SR Messalonskeee         12:14.15    6   
  3 Zaid Teklu                SR Lewiston              12:36.80    4   
  4 Clara Goltz               FR Lincoln Academy       14:20.10    2   
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewiston High School  'A'                           4:39.57    8   
     1) Kenzie Langley JR               2) Benedict Citenga JR            
     3) Brooke Cloutier SR              4) Amelia Wedderburn FR           
  2 Messalonskee High School  'A'                       4:43.83    6   
     1) Charlotte Wentworth SO          2) Juliana Gudaitis JR            
     3) Emma Concaugh JR                4) Kendall Arbour FR              
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aydrianna Bowman          FR Lewiston               4-10.00    8   
  2 Emily Parent              SR Messalonskeee          4-08.00    6   
  3 Audrey Crews              FR Morse                  4-06.00    4   
  4 Paige Collins             FR Lewiston               4-04.00    2   
  5 Lydia D'Amico             JR Messalonskeee          4-02.00    1   
  5 Nicole Salvadori          FR Messalonskeee          4-02.00    1   
  7 Juliana Gudaitis          JR Messalonskeee         J4-02.00  
  8 Josianna Spearman         FR Lewiston               4-00.00  
  9 Emily Tetzlaff            FR Morse                  3-10.00  
 -- Andrea Gutierrez          JR Lincoln Academy             NH  
 
Event 27  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amelia Wedderburn         FR Lewiston              14-09.00    8   
  2 Maria Veilleux            SO Messalonskeee         14-07.50    6   
  3 Kenzie Langley            JR Lewiston              14-06.50    4   
  4 Katrina Bolduc            JR Lewiston              14-03.50    2   
  5 Benedict Citenga          JR Lewiston             J14-03.50    1   
  6 Logan Alexander           SO Messalonskeee         13-11.00    1   
  7 Erica Johnson             FR Lincoln Academy       13-00.00  
  8 Olivia Roy                SR Messalonskeee         12-08.50  
  9 Madalyn Mercer            FR Lincoln Academy       12-06.50  
 10 Lily Wilkie               SO Messalonskeee         12-06.00  
 11 Carina Simao              FR Lewiston             J12-06.00  
 12 Emily Parent              SR Messalonskeee         12-03.50  
 13 Rylee Poulin              JR Messalonskeee         12-02.50  
 14 Zaid Teklu                SR Lewiston              11-11.00  
 15 Abigail Sewall            SO Lincoln Academy       11-10.50  
 16 Rayna Reckley             SO Lincoln Academy       11-05.50  
 17 Emma Beauregard           FR Morse                J11-05.50  
 18 Emilia Frost              SO Messalonskeee         11-03.50  
 19 Katie Gutuzo              FR Morse                 10-09.50  
 20 Emma Wadford              FR Lincoln Academy        6-00.00  
 
Event 29  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katrina Bolduc            JR Lewiston              32-05.00    8   
  2 Emma Concaugh             JR Messalonskeee         30-10.00    6   
  3 Erica Johnson             FR Lincoln Academy      J30-10.00    4   
  4 Maria Veilleux            SO Messalonskeee         30-05.00    2   
  5 Logan Alexander           SO Messalonskeee         29-10.00    1   
  6 Kenzie Langley            JR Lewiston              29-02.00    1   
  7 Mya Torres                JR Oceanside             28-11.00  
  8 Kennedy St. Pierre        FR Morse                 27-10.00  
  9 Emily Parent              SR Messalonskeee         27-01.00  
 10 Emma Beauregard           FR Morse                 25-03.00  
 
Event 31  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Cloutier           SR Lewiston                 93-00    8   
  2 Sydney Roy                SO Lewiston                 91-02    6   
  3 Madison Roy               SR Lewiston                 85-03    4   
  4 Caeli Fletcher            FR Lincoln Academy          68-01    2   
  5 Rylee Poulin              JR Messalonskeee            67-08    1   
  6 Grace Bourgoin            SR Messalonskeee            64-04    1   
  7 Lauren Fortin             JR Messalonskeee            64-00  
  8 Emily Parent              SR Messalonskeee            61-08  
  9 Zaid Teklu                SR Lewiston                 60-02  
 10 Megan St. Cyr             SR Lewiston                 58-09  
 11 Sydney Hollingsworth      SR Morse                    57-01  
 12 Olivia Roy                SR Messalonskeee            56-04  
 13 RhiAnnon Patrie           FR Lewiston                 56-03  
 14 Isadora Zucco             JR Messalonskeee            54-04  
 15 Aisha Caron               FR Lewiston                 52-10  
 16 Victoria Seliano          JR Lewiston                 51-09  
 17 Emily Larsen              SR Messalonskeee            49-10  
 18 Emma DiGirolamo           JR Messalonskeee            47-08  
 19 Sopna Atkinsontatro       FR Lincoln Academy          47-06  
 20 Kimberley Spears          FR Messalonskeee            47-04  
 21 Taylor Wells              SO Messalonskeee            46-00  
 22 Eyana Brimigion           JR Lewiston                 40-01  
 23 Juliana Gudaitis          JR Messalonskeee            38-11  
 24 Juliana Jolin             SO Messalonskeee            37-09  
 25 Ashlynn Lund              JR Messalonskeee            35-01  
 26 Callie Stapp              FR Lincoln Academy          34-11  
 27 Amelia Murdock            FR Lincoln Academy          33-07  
 28 Sydnie Gay                JR Messalonskeee            30-06  
 29 Harriet Yankura           SO Oceanside                29-02  
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Laila Bunnitt             JR Lewiston                106-09    8   
  2 Sydney Roy                SO Lewiston                 82-03    6   
  3 Emily Larsen              SR Messalonskeee            74-03    4   
  4 Lauren Fortin             JR Messalonskeee            66-11    2   
  5 Eleanor Carrolton         SO Morse                    65-11    1   
  6 Aydrianna Bowman          FR Lewiston                 64-07    1   
  7 Madison Roy               SR Lewiston                 62-08  
  8 Eyana Brimigion           JR Lewiston                 54-03  
  9 Emily Tetzlaff            FR Morse                    53-06  
 10 Isabelle Languet          JR Messalonskeee            53-01  
 11 Victoria Seliano          JR Lewiston                 52-07  
 12 Laura Linnehan            SR Messalonskeee            52-01  
 13 Ashlynn Lund              JR Messalonskeee            51-02  
 14 Kimberley Spears          FR Messalonskeee            50-10  
 15 Sydney Hollingsworth      SR Morse                    47-06  
 16 Aisha Caron               FR Lewiston                 44-09  
 17 Caeli Fletcher            FR Lincoln Academy          41-02  
 18 Amelia Murdock            FR Lincoln Academy          38-09  
 19 Harriet Yankura           SO Oceanside                36-09  
 
Event 35  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Benedict Citenga          JR Lewiston              35-11.00    8   
  2 Laila Bunnitt             JR Lewiston              32-00.00    6   
  3 Sydney Roy                SO Lewiston              30-02.00    4   
  4 Grace Bourgoin            SR Messalonskeee         26-08.00    2   
  5 Madison Roy               SR Lewiston              25-05.00    1   
  6 Aydrianna Bowman          FR Lewiston              25-04.00    1   
  7 Emily Larsen              SR Messalonskeee         24-02.00  
  8 Sydney Hollingsworth      SR Morse                 24-00.00  
  9 RhiAnnon Patrie           FR Lewiston              23-07.00  
 10 Kimberley Spears          FR Messalonskeee         23-03.00  
 11 Isabelle Languet          JR Messalonskeee         22-10.00  
 12 Eleanor Carrolton         SO Morse                 22-09.00  
 13 Laura Linnehan            SR Messalonskeee         22-04.00  
 14 Eyana Brimigion           JR Lewiston              21-05.00  
 15 Victoria Seliano          JR Lewiston              21-03.00  
 16 Aisha Caron               FR Lewiston              21-01.00  
 17 Lauren Fortin             JR Messalonskeee         20-09.00  
 18 Emily Tetzlaff            FR Morse                 20-05.00  
 19 Ashlynn Lund              JR Messalonskeee         20-02.00  
 20 Isadora Zucco             JR Messalonskeee         19-02.00  
 21 Harriet Yankura           SO Oceanside             16-08.00  
 22 Amelia Murdock            FR Lincoln Academy       14-08.00  
 23 Sydnie Gay                JR Messalonskeee         13-09.00  
 
Event 37  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Audrey Crews              FR Morse                  8-06.00    8   
  2 Katrina Bolduc            JR Lewiston              J8-06.00    6   
  3 Pyper Birch               SR Messalonskeee          7-06.00    4   
  4 Olivia Roy                SR Messalonskeee          6-06.00    2   
  5 Olivia Boudreau           SO Messalonskeee          6-00.00    1   
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Lewiston High School       153        2) Messalonskee High School  148   
    3) Lincoln Academy             57        4) Morse High School          25   
    5) Oceanside High School       12